Blog Regionalny

10 Paź 2016

Otwarte szkolenie online „Edukacja globalna w szkolnych programach nauczania”

Model Otwartych Zasobów Edukacyjnych pozwala w pełni wykorzystywać możliwości, jakie obecnie dają nauczycielom internet i technologie cyfrowe. Dziś bowiem każdy nauczyciel może być współautorem materiałów szkoleniowych – przekształcać je i udoskonalać na swoje potrzeby, ale też i potrzeby innych osób. Takie modyfikacje są znacznie trudniejsze w przypadkuwszystkiego, co objęte jest zamkniętymi licencjami.

W związku z tym w ORE podjęta została decyzja o przygotowaniu materiałów dotyczących Edukacji Globalnej w formie pozwalającej na objęcie ich otwartą licencją Creative Commons.

Co to oznacza?

Otwarte Zasoby Edukacyjne to legalne i łatwo dostępne treści, które pobudzają zainteresowanie zasobami cyfrowymi, nauką, wykorzystaniem TIK (technologii informacyjno-komunikacyjnych) w edukacji i wspomagają przejście polskich szkół ze świata analogowego do cyfrowego.

Pierwszy moduł otwartego szkolenia, który jest wprowadzeniem do świata edukacji globalnej w przystępny i prosty sposób tłumaczy czym jest edukacja globalna, w jaki sposób ją definiujemy oraz jakie ma znaczenie w codziennej pracy nauczyciela.

Zespół autorów:

  • dr Robert Łuczak,
  • Grażyna Kurowska,
  • Justyna Janiszewska,
  • Jędrzej Witkowski,
  • Marta Piegat-Kaczmarczyk

3. Świadome postawy, partycypacja i prawa człowieka

Autoradmin
Rodzaj eLearning
Student Enrolled1
DostępDarmowy

4. Zrównoważony rozwój. Człowiek i środowisko.

Autoradmin
Rodzaj eLearning
Student Enrolled1
DostępDarmowy

2. Współzależności globalne a rozwój

Autoradmin
Rodzaj eLearning
Student Enrolled1
DostępDarmowy

1. Wprowadzenie do edukacji globalnej

Autoradmin
Rodzaj eLearning
Student Enrolled1
DostępDarmowy

 

Leave a Reply