Blog Regionalny

6 Cze 2017

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Olecku popiera ideę „Błękitnego Marszu Pokoju”

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku w pełni popiera ideę „Błękitnego Marszu Pokoju”, który odbędzie się 10 czerwca 2017r.w Warszawie. To bardzo piękna i potrzebna inicjatywa, ponieważ każdemu z nas zależy na życiu w pokoju . Dlatego też 1 czerwca 2017r. uczniowie i nauczyciele z młodszych klas naszej szkoły przygotowali i uczestniczyli w happeningu „Chcemy pokoju na świecie”. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali transparenty, balony i papierowe gołąbki. Chociaż pogoda nie sprzyjała, przemaszerowaliśmy ulicami naszego miasta z okrzykiem „Chcemy pokoju na świecie”. Przechodniom rozdawaliśmy balony lub gołąbki symbolizujące pokój. Natomiast uczniowie ze starszych klas przygotowali w szkole wystawę swoich prac „Chcę pokoju na świecie”.

Chcieliśmy poprzez te działania przyłączyć się do „Błękitnego Marszu Pokoju” i pokazać , że idea pokoju nie jest nam obojętna..

Dołączamy zdjęcia z naszego przedsięwzięcia

Szkolny Lider Edukacji Globalnej – Małgorzata Łazarska

Leave a Reply