Blog Regionalny

9 Cze 2017

Szkoła Podstawowa w Wieliczkach dołączyła do kampanii na rzecz pokoju na świecie!

W związku z Błękitnym Marszem dla Pokoju ONZ   – w dniu 1 czerwca w naszej szkole uczniowie przyszli ubrani na niebiesko. Jak co roku ten dzień obchodzimy na sportowo, tym razem ostatnim punktem było wspólne zdjęcie na boisku przed szkołą. Klasy IV – VI utworzyły wyraz POKÓJ, a młodsi stanęli wokół napisu. W ten sposób chcieliśmy pokazać naszą potrzebę pokoju na świecie !

Wcześniej,  dniu 25 maja br.  uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Trójmieście i podczas wizyty na Westerplatte, zrobiliśmy zdjęcie pod napisem „Nigdy Więcej Wojen” , było to nawiązanie do planowanego  Marszu dla Pokoju, aby ludzie już nigdy nie musieli bronić swojej Ojczyzny.

Marta Karniej – szkolny Lider Edukacji Globalnej

Leave a Reply