Blog Regionalny

20 Lip 2017

Kącik Globalny SP w Osieku

Działania Szkoły na portalu społecznościowym –  TUTAJ

SOS! TO ZIEMIA WOŁA LUDZI 
Nie tylko produkowanie żywności (rolnictwo, przetwarzanie żywności) wywiera duży wpływ na środowisko. Również gospodarstwa domowe, poprzez wybór produktów żywnościowych, sposobu odżywiania się i przyzwyczajenia, ilość konsumowanej energii i marnotrawionej żywności wpływają na najbliższe otoczenie. Każdego roku marnotrawi się 3 miliardy żywności, podczas gdy na świecie 1 miliard ludzi cierpi z powodu niedożywienia, a kolejny miliard głoduje. 5 miliardów ludzi na świecie ma nadwagę lub cierpi na otyłość. (źródło: http://www.un.org.pl/cel12)

Mając na uwadze fakt, że nadmierna konsumpcja żywności szkodzi zdrowiu i środowisku, w szkole zorganizowano spotkanie z panią dietetyk, która opowiadała o tym, jak dzieci powinny się odżywiać. Wskazywała, jakie błędy żywieniowe popełniają najczęściej dzieci. Zwróciła też uwagę, że właściwe odżywianie ma wpływ na codzienne życie człowieka oraz na to, jak będzie funkcjonował jego organizm w przyszłości.

Uczniowie uczestniczyli też w zajęciach poświęconych zdrowemu odżywianiu, wykonywali piramidę żywienia, przygotowywali plakaty, wystawki. Piątoklasiści, w ramach zajęć poświęconych obchodom Dnia Ziemi, oglądali fragmenty filmu „SOS Ziemia!” i wspólnie z wychowawczyniami, p. Anetą Piwowarczyk i p. Jolantą Rutkowską, zastanawiali się, czym jest dla nich planeta Ziemia i co mogą zrobić, by chronić środowisko naturalne. Śpiewali też piosenkę Majki Jeżowskiej „Moja planeta”.

Relacja  – TUTAJ 

Inicjatorką obchodów Dnia Ziemi była pani Anna Cipkowska. 

Leave a Reply