Blog Regionalny

23 Lis 2017

TEG w Szkole Podstawowej w Brzoziu

 

,,Nie pal śmieci o to bardzo proszą dzieci”, ,,Gdy zdrowym powietrzem oddychamy to zdrowe życie mamy”, ,,Nie spalaj odpadów skrycie, daj im lepiej drugie życie”, ,,Czyste środowisko to najlepsze uzdrowisko”. Takie hasła skandowały  grupy przedszkolne pięciolatów i sześciolatków w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej

21 listopada kl. III b w ramach edukacji globalnej wyszukiwała informacji o Kenii i Etiopii z różnych książek Martyny Wojciechowskiej „ Dzieciaki świata” „Zwierzaki świata” cz. 1 i cz. 2. Potem stworzyła grupową gazetkę o zwierzętach, roślinach i mieszkańcach wschodniej części Afryki. Dyskutowaliśmy na temat sposobu ochrony dzikich zwierząt. Jak dzieci w Afryce spędzają wolny czas i czy go mają? Wypisywaliśmy też hasła związane z ochroną dzikich zwierząt. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną z papieru- można było wybrać sobie afrykańskie zwierzę: słonia, zebrę, żyrafę albo lwa.

Klasy I i III pracowały wspólnie. Tematem zajęć były potrzeby i pragnienia. Na początku wykonywaliśmy papierowe torby. Następnie po jednej stronie przyklejaliśmy to,co chcielibyśmy mieć,zaś na drugiej to, co naprawdę jest nam potrzebne. Na końcu wyjaśniliśmy wspólnie czym jest potrzeba, a czym pragnienie. Po tych zajęciach napewno rozsądniej będziemy robić zakupy i wybierać tylko te rzeczy, które są naprawdę potrzebne.

Klasa IV b. Edukacja globalna. Praca na temat Goodbye bananas. Czytanie tekstu i opracowanie go. Podsumowujac dzieci zrobily dwa projekty. W miedzy czasie sluchanie piosenki ” We are the world „.

Klasa V. Rozmawiamy o wodzie, ile jest jej na świecie u dlaczego trzeba ją oszczędzać!?

Uczniowie klasy VIIa i VIIb z nauczycielem Iwoną Lange zgłębiali problemy tego świata w zadaniach matematycznych. Na podstawie danych z diagramu procentowego obliczali ile zarabia pracownik w fabryce w biednych krajach oraz ile razy więcej zarabia pośrednik od pracownika plantacji kakaowca. Podsumowaniem lekcji była mapa myśli. Uczniowie mieli za zadanie wypisać wszystkie osoby, które pracują, abyśmy mogli wypić szklankę kakao. Wyniki zaskoczyły wszystkich. Efekty pracy mogą podziwiać wszyscy.

Więcej informacji i fotorelacje na stronie szkoły http://spbrzozie.szkolnastrona.pl/  

Leave a Reply