Blog Regionalny

24 Lis 2017

To my piękniejsze tworzymy dni… – podsumowanie Tygodnia Edukacji Globalnej 2017

O TEG w Szkole Podstawowej Nr 35 w Toruniu

Minął Tydzień Edukacji Globalnej. Czas na podsumowanie. Zespół zadaniowy biorący udział w projekcie ,,Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju” zorganizował ciekawe przedsięwzięcia, aby w tym ważnych dniach podjąć tematykę globalną, mówić o Celach Zrównoważonego Rozwoju, poprzez zabawę wdrażać młodzież do świadomego podejmowania decyzji i rozmawiać o problemach dotyczących nas wszystkich, czyli globalnych.

Czytaliśmy uczniom i uczennicom książkę Grzegorza Gortata pt. ,,Moje cudowne dzieciństwo w Aleppo”, prowadziliśmy lekcje na temat globalnych problemów i zrównoważonego rozwoju, zorganizowaliśmy grę edukacyjną ,,Droga do szkoły”;, naukę tańców świata, zbiórkę pieniędzy podczas zebrań z rodzicami w ramach akcji ,,Niosę pomoc”, warsztaty ,,Edukacja globalna od podstaw” prowadzone przez wolontariuszki Polskiej Akcji Humanitarnej, ulotki dla rodziców na temat edukacji globalnej, gazetki i konkurs na plakat w ramach TEG. Gościliśmy misjonarza z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego z Warszawy wraz z wolontariuszkami.

Zwieńczeniem tych działań były występy uczniów i uczennic klas: 1c, 2a i 3d, którzy z wspaniale wyśpiewali słowa  utworu ,,Bo świat to my”. Uwierzmy, że to my piękniejsze tworzymy dni…”

Serdecznie dziękuję całemu zespołowi zadaniowemu EG za zaangażowanie w organizację Tygodnia Edukacji Globalnej 2017.

Liderka projektu:  Urszula Stępniewska

fotorelacja  na stronie szkoły ( tutaj)

więcej o działaniach w ramach projektu „Liderzy edukacji na rzecz rozwoju” można znaleźć  tutaj

Leave a Reply