Blog Regionalny

25 Lis 2017

O działaniach EG w Szkole Podstawowej nr 32 w Bytomiu

To już III etap działań szkolnych w zakresie tematyki edukacji globalnej:

17 listopada 2017r.  – kolejne spotkanie młodzieży z edukacją globalną, tym razem pod hasłem „Kupuj odpowiedzialnie”.   Gospodarzami byli uczniowie z klasy 2a gimnazjum, którzy zaprezentowali film pt.„Story of Stuff”, a następnie przygotowali prezentację na temat odpowiedzialnej konsumpcji i przedstawili ją na forum szkoły.
Dzisiejsze spotkanie oficjalnie rozpoczyna Tydzień Edukacji Globalnej, który potrwa od 20.11. do 25.11.2017r. i jak zwykle będzie bogaty w różne wydarzenia. W tym roku uzupełnieniem działań projektowych będzie przyłączenie się do ogólnopolskiej akcji ekologicznej „Oddaj zużyty telefon komórkowy”, która to akcja idealnie wpisuje się w ideę odpowiedzialnej konsumpcji.

20 listopada, godzina 8.00 – rozpoczynamy grywalizację, w której biorą udział trzyosobowe zespoły z klas drugich i trzecich gimnazjalnych. Pięć punktów, w których nasi zawodnicy muszą zmierzyć się z różnymi zadaniami m.in. rozszyfrowanie znaków informacyjnych, rozwiązanie quizu: „Odpowiedzialna konsumpcja”, wykonanie musujących kul do kąpieli, ułożenie czegoś elektronicznego, ekologicznego z klocków lego oraz rozwiązanie rebusów i łamigłówek językowych o tematyce globalnej :-).
Z dziennikarskiego obowiązku informujemy, że pierwsze miejsce wywalczył zespół z klasy 2a.

21 listopada – kolejny dzień realizacji zadań projektowych. Tym razem mieliśmy przyjemność zobaczyć profesjonalny pokaz mody ekologicznej.Fantastyczne kreacje zostały przygotowane przez gimnazjalistów i były potwierdzeniem bogatej wyobranźni młodych projektantów i pomysłowości w wykorzystaniu materiałów z recyklingu.Pokaz uświetnił występ szkolnego zespołu tanecznego…oczywiście w ekologicznych kostiumach.

22 listopada – bierzemy udział w I Gali Edukacji Globalnej, która odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 37 w Bytomiu.Wśród zaproszonych gości byli radni, dyrektorzy szkół, koordynatorzy projektu oraz młodzież. Nasi uczniowie przygotowali krotki program artystyczny. Był pokaz mody ekologicznej i występ zespołu tanecznego.

SPOT ANTYSMOGOWY SP32

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=8Ws4-1okxtY

Kolejne działania zrealizowane w Tygodniu Edukacji Globalnej: rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na plakat   o tematyce „Odpowiedzialna konsumpcja”  Więcej na stronie link

Więcej Informacji na podstronie szkoły  poświęconej działaniom projektu „Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju”  http://zso11.interpc.pl/index.php?strona=edukacjaglobalna

Leave a Reply