Blog Regionalny

22 Lis 2018

Tydzień Edukacji Globalnej 2018 w SP w Służewie

Prezentacja prac uczniów z zakresu problemów globalnych

W dniu 21 XI 2018 r. uczniowie klas IV- VII pod opieką wychowawców poszczególnych klas – p.Tatiany Przekwas,  p. Magdaleny Rymarkiewicz-Hałas, p. Mirosławy Sawickiej- Stolarskiej, p.Beaty Matuszak-Jamroży oraz p. Beaty Chyłkowskiej wykonali plakaty związane z Celami Zrównoważonego Rozwoju.

W dniu 22 XI 2018 r. przedstawiciele poszczególnych klas dokonali prezentacji swoich prac. Wszyscy uczniowie wykazali się szeroką wiedzą z zakresuproblemów globalnych. Podzielili się również pomysłami na temat pozytywnych działań na skalę światową.
Dziękujemy!

Opracowała: Tatiana Przekwas – szkolny lider Edukacji Globalnej
Zdjęcia: Paweł Stachurski  


źródło: strona szkoły  http://zsws.szkolnastrona.pl/a,592,prezentacja-prac-uczniow-z-zakresu-problemow-globalnych

Wystawka materiałów edukacyjnych w szkole -TEG 2018


Warsztaty ekologiczne w ramach projektu „Edukacja Globalna”

W dniu 22 listopada 2018r. uczniowie klas I-IV w ramach „Tygodnia Edukacji Globalnej” wzięli udział w warsztatach pt. „Segregacja odpadów”. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się o zagrożeniach i niebezpieczeństwach dla środowiska wynikających ze złego gospodarowania odpadami. Zostało im również wytłumaczone, jakie są zasady segregacji w ich gminie i na co należy zwracać szczególną uwagę. Na koniec zajęć każdy z uczniów otrzymał gry planszową oraz kolorowankę. Warsztaty były prowadzone przez pana Piotra Gapińskiego z firmy „Eko-Skład”.
Oprac. Katarzyna Banasiak

źródło: http://zsws.szkolnastrona.pl/a,591,warsztaty-ekologiczne-w-ramach-projektu-edukacja-globalna


Leave a Reply