Blog Regionalny

25 Lis 2018

TEG 2018 w Szkole Podstawowej nr 3 w Chełmży

W dniach 19 – 25 listopada obchodzimy po raz kolejny Tydzień Edukacji Globalnej. Na korytarzach szkolnych zawisły kolorowe gazetki, przypominające o tym wydarzeniu. Na ścianach pojawiły się cele zrównoważonego rozwoju, myśli i sentencje o świecie, ludziach i ich poczynaniach.

Klasy z ochotą zabrały się do pracy nad plakatami ukazującymi problemy nękające naszą planetę;  również wskazówki i rady, jak je rozwiązać.


Ruch dla Ziemi   to  akcja to uczniów klas IV i V

Codziennie, na wybranej przerwie, przy muzyce dzieciaki tańczyły wesoło, beztrosko i z przyjemnością. Wysportowani, zdrowi i weseli młodzi ludzie to pożytek i wielka nadzieja dla przyszłości Błękitnej Planety.

Prowadząca akcję: Jolanta Bilska
Relacja: https://sp3chelmza.szkolnastrona.pl/art,927,ruch-dla-ziemi


Oceniamy Chełmżę

„Postaw ocenę swojemu miastu” to propozycja dla uczniów klas VII. Podczas trwania TEG młodzież wyruszyła na spacer ulicami miasta. Spacer sprzyjał obserwacjom wyglądu domów, ulic, podwórek. Wędrując można było poczuć, jaka jest jakość powietrza, jak wygląda natężenie ruchu samochodowego i czy łatwo wyruszyć z Chełmży do innych miejscowości.

Uczniowie wystawili miastu  kilka własnych ocen, z których obliczyli średnią. Ta znacznie różniła się pomiędzy grupami. Przed nami jeszcze podsumowanie obserwacji, ustalenie, dlaczego oceny różnią się i jakie stąd płyną wnioski dla przyszłości Chełmży.

Relacja: https://sp3chelmza.szkolnastrona.pl/art,928,oceniamy-chelmze

Autor: Iwona Wierzbicka

źródło: strona szkoły https://sp3chelmza.szkolnastrona.pl/art,926,teg-rozpoczety

Leave a Reply